Yatırım Danışmanlığı

YATIRIM DANIŞMANLIĞI

Türk kökenli yeni girişimciler iş kurarken çoğunlukla yeni bir firma kurmayı tercih eder. Bu yöntemin kendine göre avantajları olmakla birlikte dezavantajları da mevcuttur. Yeni bir firma ve işyeri kurarken tüm konsepti siz belirlersiniz. Harcamalarınızı adım adım yaparsınız. Bu size belirleme konusunda bir özgürlük tanır. Ayrıca daha az masrafla bir iş girişimi başlatabilirsiniz. Ancak ticarette yeterli tecrübe ve piyasa bilgisi yoksa sıfırdan bir iş kurma çoğu zaman büyük risk almak manasına gelir.

Bu riski iki şekilde azaltmak mümkündür. Birincisi iyi bir ticari danışmanlık almak ve iyi araştırmakla. Ancak danışmanlıkta hiçbir zaman iş garantisi oluşturmaz. Ayrıca doğal olarak iyi danışmanlıkların da kalitesine göre bir masrafı vardır. İkinci yol ise bir firma satın almaktır. Satın aldığınız firma zaten çalışan, para kazanan bir firmaysa ticari riskler ortadan büyük ölçüde ortadan kalkmış demektir.

Avrupa özellikle Almanya nüfusun yaşlanması ve firmaları devralacak mirasçı yokluğu yüzünden yüzbinlerce kârlı firmanın devredilmek zorunluluğu ile karşı karşıyadır. Bu nedenle en doğru girişim yöntemi, sistemi ve müşteri kitlesi oturmuş, kâr eden bir firma satın almaktır.

Almanya’da iş yapmak isteyen yatırımcılarımıza danışmanlık hizmeti vermek öncelikli hedeflerimizden birisidir. 

 

Başa dön